Ambulans RTG

 

 

 

 Wynajem, kontakt:

  tel.: 62 761 25 33
  e-mail: e.galczynska@szpital.wolica.pl 
 
Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął do realizacji „Program Profilaktyki i Promocji Zdrowia dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020", w ramach którego wyodrębniono m.in.  „Program profilaktyki chorób układu oddechowego dla mieszkańców Wielkopolski”. 
Głównym  celem Programu jest wczesne wykrywanie chorób układu oddechowego, w tym wczesnych postaci raka płuca, przede wszystkim wśród mieszkańców wsi i małych miast Wielkopolski, z trudnym dostępem do codziennej opieki zdrowotnej.
W realizacji Programu uczestniczy nasz Szpital, który od wielu lat posiada ambulans wyposażony w nowoczesną aparaturę RTG i kontynuuje swoją działalność w tym zakresie, obecnie w ramach samorządowej profilaktyki zdrowotnej. 
W związku z tym, z badaniami płuc możemy dotrzeć do każdego zakątka Wielkopolski, a także całej Polski.
 
Rocznie, w trakcie realizacji diagnostyki w terenie, wśród mieszkańców Wielkopolski, wykonujemy ok. 10 000 zdjęć RTG. Badanie to jest uzupełniane spirometrią, a także pogadankami i rozdawnictwem materiałów na temat profilaktyki schorzeń układu oddechowego. Działanie takie ma szerzyć wiedzę na temat chorób układu oddechowego (szczególnie POChP i raka płuca) i ich powikłań, a także głównych czynników ryzyka, ze szczególnym uwzględnieniem palenia tytoniu. 
U ok 13 % badanych osób stwierdzamy zmiany chorobowe, z czego 60 % to nowotwory. Program uratował życie wielu ludziom. 
Ponieważ w Polsce istnieją obecnie tylko dwa autokary tego typu (nasz ambulans, zakupiony w ubiegłym roku, jest wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę rentgenowską).Szpital realizuje także badania pulmonologiczne na zlecenia nie tylko gmin i miast całego kraju, ale także jest wynajmowany przez firmy oraz instytucje dbające o zdrowie Polaków. Cieszy się dużą popularnością wśród realizatorów festynów zdrowotnych czy innych wydarzeń profilaktycznych. 
RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.